Як участь Північної Кореї у війні змінить питання далекобійної зброї для України: заява Єрмака - Besarabia News

Як участь Північної Кореї у війні змінить питання далекобійної зброї для України: заява Єрмака

фото: Ruslan Kaniuka

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак на полях конференції щодо Формули миру в Монреалі зазначив, що де-факто вступ Північної Кореї у війну на боці Росії здатен вплинути на рішення західних партнерів щодо надання Україні далекобійної зброї для ударів по території РФ

За словами Єрмака, цей фактор може стати вирішальним у спонуканні союзників до ухвалення рішень на підтримку української обороноздатності.

Інформація про співпрацю Росії та Північної Кореї з’явилася восени цього року

Спершу надходили дані про консультантів із КНДР, які допомагали російським військам на окупованих територіях, а згодом стало відомо, що Північна Корея передає російським збройним силам солдатів, пілотів і навіть старших офіцерів. Аналітики та військові відзначають, що таке залучення є черговим свідченням ескалації конфлікту та глобалізації військових дій.

Вже у жовтні Північна Корея, за підтримки РФ, розпочала перекидання військових на фронт та в російські прикордонні області

Зокрема, очільник ГУР України Кирило Буданов підтвердив, що групи військових із КНДР були зафіксовані на території Курської області Росії. Інші розвідувальні джерела повідомляють, що загальна кількість військових з КНДР, які можуть приєднатися до бойових дій, може сягати 10 тисяч осіб. Окрім того, 31 жовтня стало відомо, що до Росії прибули три високопоставлені генерали КНДР для координації дій з російськими військами.

Залучення Північної Кореї до війни проти України викликало міжнародне занепокоєння

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що присутність північнокорейських військових на російській території є “значною ескалацією”, а Держсекретар США Ентоні Блінкен підтвердив, що на даний момент у прикордонній з Україною Курській області вже перебуває до 8 тисяч військових із КНДР.

Коментар Андрія Єрмака щодо делікатності питання про далекобійну зброю вказує на те, що Україна та її союзники продовжують обговорення можливості посилення обороноздатності у відповідь на ескалацію

Єрмак наголосив, що надання Україні потужнішої зброї може стати не лише питанням часу, але й об’єктивної необхідності для захисту суверенітету країни. З огляду на те, що конфлікт поступово набуває глобального характеру, підтримка України дальнобійними засобами стримування стає питанням міжнародної безпеки.

Співпраця між РФ та КНДР у рамках війни проти України змушує Захід переглядати свої позиції щодо допомоги Україні

У випадку подальшого залучення північнокорейських військових і можливої загрози для територій України, надання сучасної далекобійної зброї може стати одним із рішень, які допоможуть стабілізувати ситуацію та підвищити обороноздатність країни.

Джерело: Еspreso.tv

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *