фото: Facebook. Ivan Rusev
На початку листопада 2024 року в Національному природному парку «Тузлівські лимани» відновили природний водообмін між Джантшейським лиманом і Чорним морем
Ця ініціатива має велике значення для екосистеми регіону, адже сприяє міграції кефалевих риб та атерини, підтримує біорізноманіття та створює комфортні умови для водоплавних птахів. Про це 23 листопада повідомив біолог і науковий співробітник парку Іван Русєв.
Осінній період є вирішальним для багатьох видів риб, які мігрують до тепліших вод Чорного моря для зимівлі
Водночас, лимани відіграють ключову роль для багатьох видів водоплавних птахів, таких як червонолобі казарки та білолобі гуси, що використовують ці території як місця для зимового перебування.
За словами Івана Русєва, природний пролив, відновлений у 2023 році, став надійним інструментом для підтримання балансу між морем і лиманами. Він дозволяє гідробіонтам, тобто водним організмам, зберігати належні умови існування.
«Це не лише важливий крок для збереження рибних популяцій, але й підтримка стабільності всієї екосистеми»,
— зазначив науковець.

Відновлення водообміну вже принесло свої плоди
У лиманах значно збільшилась кількість молоді кефалевих риб — це важливий показник для здоров’я екосистеми. Крім того, обмежений доступ до узбережжя Чорного моря, який діє останніми роками, допоміг зменшити вплив браконьєрства, що позитивно вплинуло на природні умови регіону.
Ця ініціатива стала можливою завдяки спільним зусиллям парку, Всеукраїнської громадської організації UAnimals та Кілійського управління водного господарства
Взаємодія державних органів, науковців та громадських організацій є важливим прикладом того, як можна зберегти унікальні природні ресурси навіть у складні часи.
Національний природний парк «Тузлівські лимани» продовжує активно працювати над збереженням біорізноманіття регіону
Наприклад, нещодавно у Тарутинську степ було випущено європейських ланей та благородних оленів, а на території парку виявили рідкісного птаха — пустельну кам’янку.
Відновлення водообміну між лиманами і морем — це більше, ніж екологічна ініціатива
Це свідчення того, як відповідальний підхід до природи може дати новий шанс для життя багатьом видам тварин і рослин, сприяючи гармонії між людиною і довкіллям.

Джерело: Novyny.live