Українці та рівень злочинності в Польщі: аналіз ситуації та заходи реагування - Besarabia News

Українці та рівень злочинності в Польщі: аналіз ситуації та заходи реагування

фото:Rmf24.pl

За минулий рік у Польщі затримали 16 437 іноземців за різноманітні правопорушення

Лідерами серед затриманих стали громадяни України, Грузії та Білорусі. Такі дані оприлюднило польське видання RMF FM, посилаючись на Головне управління поліції Польщі. Серед основних порушень, які фіксували правоохоронці, – водіння у нетверезому стані, крадіжки, шахрайство та злочини, пов’язані з наркотиками.

За даними польської поліції, найпоширенішим злочином серед іноземців залишається керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння

2024 року за цей злочин затримано 4214 осіб, що на 408 випадків менше, ніж у 2023 році. Крім цього, іноземці скоїли 2055 крадіжок та 1899 злочинів, пов’язаних із незаконним обігом наркотиків.

Громадяни України посіли перше місце за кількістю правопорушень серед іноземців у Польщі

Усього затримано 9753 українців.

Найбільш поширеними злочинами стали:

  • Водіння у нетверезому стані – 2943 випадки;
  • Крадіжки – 930 випадків;
  • Шахрайство – 461 випадок.

На другому місці – громадяни Грузії (1780 затриманих), а на третьому – Білорусі (1122 затриманих). Для порівняння, серед грузинів найбільш поширеними злочинами були крадіжки (472 випадки), водіння у нетверезому стані (334 випадки) та зберігання наркотиків (200 випадків). Білоруси найчастіше затримувалися за водіння у стані алкогольного сп’яніння (178 випадків), крадіжки (130 випадків) та спроби давання хабарів (59 випадків).

Зростання злочинності серед іноземців викликало реакцію польського уряду

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що правопорушників-іноземців депортуватимуть. Міністерствам внутрішніх справ та юстиції доручено розробити оперативний план боротьби зі злочинністю серед мігрантів. Очікується, що найближчим часом ці заходи будуть втілені на практиці.

За даними соціологічних опитувань, значна частина поляків критично ставиться до міграційної політики країни

Раніше повідомлялося, що 88% опитаних громадян Польщі підтримують припинення соціальних виплат для українців. Кандидат у президенти Польщі Рафал Тшасковскі запропонував виплачувати допомогу лише тим українцям, які офіційно працевлаштовані.

Також міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що поляки втомилися від військових дій в Україні та незадоволені поведінкою деяких заможних українців, які демонстративно витрачають кошти в країні, не інтегруючись у польське суспільство.

Проблема злочинності серед іноземців у Польщі залишається актуальною, особливо на тлі загального соціального напруження

Польська влада вживає заходів для зменшення рівня правопорушень, а суспільство все більше підтримує обмеження для мігрантів. Ситуація з українцями у Польщі залишається неоднозначною: з одного боку, вони становлять значну частину працюючого населення, з іншого – збільшення випадків правопорушень негативно впливає на ставлення до них у польському суспільстві.

Джерело: Rmf24.pl

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *