Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль провів зустріч із Виконуючим обов’язки Голови Офісу Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) в Україні Мохаммедом Азукою
У заході також взяли участь заступник міністра Оксана Осьмачко та Денис Башлик. Обговорення зосереджувалося на нових напрямках співпраці, які будуть реалізовані у 2025 році.
Основні напрямки співпраці
- Передача обладнання аграріям Херсонщини
Віталій Коваль повідомив про домовленість щодо передачі обладнання для завантаження та розвантаження рукавів для зберігання зерна аграріям Херсонської області. Це рішення спрямоване на підтримку фермерів у регіоні, який особливо постраждав від воєнних дій. - Аналіз ґрунтів після розмінування
Міністр наголосив на важливості координації дій із ФАО щодо аналізу ґрунтів на територіях, звільнених від мін. Це дозволить забезпечити їх безпечність для майбутньої посівної кампанії. Розвиток цього напряму є критично важливим для продовольчої безпеки країни. - Підтримка фермерів на прифронтових територіях
Було домовлено про посилення підтримки малих фермерських господарств, що працюють у прифронтових зонах, з метою збереження їхнього економічного потенціалу. - Розвиток Державного аграрного реєстру (ДАР)
ФАО продовжуватиме підтримувати ДАР — ключовий інструмент для впорядкування діяльності аграрного сектору, сприяння малим та середнім виробникам і забезпечення прозорого доступу до державної допомоги.
Новий проект: підтримка малих виноробів
У рамках зустрічі був підписаний проектний документ під назвою «Збереження засобів до існування шляхом підтримки малих виробників вина через Продовольчу коаліцію».
Цей проект спрямований на підтримку малих виноробів в Одеській та Закарпатській областях. Передбачається створення сприятливих умов для їхньої діяльності, зокрема:
- технічна підтримка для відновлення виноградників;
- доступ до фінансування;
- збільшення продуктивності виробництва після зниження врожаїв через воєнні дії.
ФАО зосередиться на трансформації аграрного сектору України та вирішенні нагальних потреб
Серед основних завдань:
- підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва;
- забезпечення продовольчої безпеки;
- підтримка фермерів у постраждалих регіонах.
Співпраця України та ФАО набуває нової динаміки, сприяючи відновленню аграрного сектору, впровадженню сучасних технологій і розвитку сталих бізнес-моделей.



