Трамп розглядає скасування дозволу на удари по Росії дальнобійною зброєю - Besarabia News

Трамп розглядає скасування дозволу на удари по Росії дальнобійною зброєю

фото: NBC/GETTY IMAGES

Новообраний президент США Дональд Трамп заявив, що може скасувати дозвіл для України використовувати західну дальнобійну зброю для ударів по території Росії

Відповідну заяву він зробив 16 грудня під час пресконференції у своїй резиденції Мар-а-Лаго.

Трамп розкритикував рішення адміністрації Джо Байдена, яка дозволила такі удари, назвавши це помилкою

Трамп висловив думку, що дозвіл на удари ракетами дальністю до 300 км по території Росії був помилковим рішенням, яке, на його переконання, мало негативні наслідки.

Крім того, він пов’язав використання Україною дальнобійної зброї із залученням Північної Кореї до війни.

“Я не думаю, що це мали дозволити – точно не за лічені тижні до того, як я стану президентом. Чому вони це зробили, не спитавши мене про те, що я думаю? Я б не дав їм цього зробити. Я думаю, що вони зробили велику помилку”, 

— заявив Трамп.

Відповідаючи на запитання, чи скасує він це рішення, Трамп сказав: «Так, я можу».

Дозвіл на використання Україною ракет ATACMS для ударів у глиб Росії був наданий адміністрацією Джо Байдена 17 листопада

Як повідомляла The New York Times, це рішення ухвалили з метою захисту українських військ, зокрема від російських та північнокорейських сил у Курській області.

19 листопада президент України Володимир Зеленський підтвердив наявність у України дальнобійних можливостей

У ніч на 25 листопада Сили оборони України завдали ракетних ударів по низці військових об’єктів РФ, зокрема по аеродрому «Халіно» в Курській області. Удари також зафіксували в Брянській та Калузькій областях.

Радник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі підтвердив, що Україна використовує американські ракети ATACMS для ураження російських цілей. 26 листопада Міністерство оборони РФ офіційно визнало удари по військових об’єктах у Курській області.

Заява Трампа викликала суперечливу реакцію, адже йдеться про стратегічні інтереси США та України

Можливе скасування дозволу на використання дальнобійної зброї може вплинути на хід бойових дій, послабивши позиції України у боротьбі з російською агресією.

Разом із тим, Трамп дає зрозуміти, що прагне переглянути підхід до конфлікту, зосередившись на мінімізації ризиків для США та можливому дипломатичному врегулюванні.

Прихід Трампа до влади у січні 2025 року може призвести до серйозних змін в американській військовій і зовнішній політиці

Питання, чи зберігатимуть США стратегічну підтримку України, зокрема постачання дальнобійної зброї, залишається відкритим і залежатиме від пріоритетів нової адміністрації.

Рішення Трампа щодо перегляду допомоги Україні стане важливим сигналом для міжнародної спільноти та вплине на подальший розвиток війни.

Джерело: ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *