фото: STR / LEHTIKUVA
Останні заяви представників Європарламенту та американських конгресменів викликали широкий резонанс у міжнародному співтоваристві
Зокрема, член Європейського парламенту від Фінляндії Міка Аалтола заявив, що президент США Дональд Трамп дав Європі три тижні, щоб “узгодити умови капітуляції України перед Росією”. Якщо цього не станеться, за його словами, Сполучені Штати можуть припинити підтримку Європи у цьому питанні. Такі слова викликали бурхливе обговорення та занепокоєння щодо майбутнього українсько-європейських відносин та загальної безпекової ситуації на континенті.
Американський конгресмен Браян Фітцпатрік у свою чергу наголосив, що жодна угода щодо України не повинна бути нав’язана зовнішніми державами без гарантій безпеки та суверенітету українського народу
Він також підкреслив, що будь-який мирний договір має передбачати покарання для агресора, захист прав жертв війни та справедливий розподіл фінансового навантаження між європейськими країнами.
Фітцпатрік застеріг, що якщо угода не міститиме таких гарантій, це може лише сприяти майбутнім агресивним діям Росії та загостренню конфліктів у Європі. За його словами, американські політики зроблять усе можливе, щоб вторгнення в Україну не залишилося безкарним.
Європейські країни зараз опинилися у складній ситуації
З одного боку, Сполучені Штати висловлюють жорстку позицію щодо можливої домовленості з Росією, а з іншого — окремі європейські політики розглядають можливість пошуку компромісу. Державний секретар США Марко Рубіо, коментуючи переговори в Ер-Ріяді, заявив, що для припинення війни всі сторони мають піти на певні поступки.
Однак, за оцінками Інституту вивчення війни (ISW), наразі немає ознак того, що Кремль готовий на реальні компроміси. Президент України Володимир Зеленський також категорично заявив, що поступки Росії означають підтримку лише 1% українського населення, натякаючи на неможливість прийняття таких умов для більшості українців.
Заяви Міки Аалтоли та інших політиків свідчать про серйозні розбіжності між союзниками щодо майбутнього України
Чи готова Європа піти на компроміс заради власної безпеки, чи все ж підтримка України залишиться в пріоритеті?
Чи продовжать США займати активну роль у допомозі Києву, чи справді можуть змінити курс?
Ці питання залишаються відкритими, а найближчі тижні можуть стати вирішальними для формування подальшої стратегії Заходу щодо України та її майбутнього.
Джерело: Еспресо