Згідно з новою постановою Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2024 р. № 1332, чоловіки, які були офіційно працевлаштовані на підприємства після 18 травня 2024 року, втрачають право на бронювання від мобілізації. Ця норма стосується навіть працівників критично важливих установ, що може суттєво вплинути на кадрову політику підприємств.
Як зазначив народний депутат і член Комітету з питань економічного розвитку Богдан Кицак в ефірі “Київ24”, працівники, працевлаштовані після 18 травня 2024 року, більше не можуть бути заброньовані
Це правило також анулює раніше надані відстрочки для цієї категорії осіб.
“Серед 1,6 мільйона заброньованих військовозобов’язаних значна частина втратить цей статус через нові вимоги. Це стосується працівників, які з’явилися на підприємствах після набрання чинності нової постанови”, – пояснив Кицак.
Нововведення передбачає суворі вимоги до бронювання співробітників:
- Працівник повинен бути працевлаштований до 18 травня 2024 року.
- Підприємство має мати статус критично важливого для економіки або обороноздатності.
Таким чином, роботодавці не зможуть використовувати механізм бронювання для залучення нових кадрів, навіть якщо це необхідно для виконання стратегічно важливих завдань.
Уряд визначив, що всі відстрочки, видані Міністерством економіки або через портал “Дія”, залишатимуться чинними до 28 лютого 2025 року
Після цього вони потребуватимуть оновлення або переоформлення.
Додатково, з 9 листопада доступна послуга оформлення відстрочки онлайн через застосунок “Резерв+”. Ця функція актуальна виключно для військовозобов’язаних і не поширюється на призовників.
Зміни до порядку бронювання покликані посилити контроль за мобілізаційними процесами та забезпечити ефективність роботи критично важливих підприємств
Однак це суттєво обмежує можливості залучення нових співробітників. Роботодавцям і військовозобов’язаним рекомендується уважно стежити за строками дії відстрочок і новими нормативними актами, щоб уникнути ризиків і непорозумінь.
Джерело: Liga.net