Попит на сонячні панелі в Україні збільшується з кожним днем - Besarabia News

Попит на сонячні панелі в Україні збільшується з кожним днем

Ще кілька років тому сонячні панелі сприймалися в Україні як щось незвичне і не важливе для життєдіяльності. Але з початком війни та регулярними обстрілами критичної інфраструктури, потреба в енергетичній незалежності значно зросла.

Сьогодні набагато легше встановити сонячну електростанцію, яка на певний час може покрити основні потреби в електроенергії. Через це попит на такі системи зріс. Люди активно шукають нові джерела енергії, і сонячні панелі стають вирішенням цієї проблеми.

Попит на сонячні панелі в Україні зріс у декілька разів

За даними пошукових систем та оголошень, попит на сонячні панелі зростає в геометричній прогресії. Все більше людей цікавляться і купують такі системи, що свідчить про зростаючу усвідомленість важливості енергетичної незалежності.

Якщо до війни, на сайтах було розміщено лише кілька оголошень, то на сьогоднішній час, їх кількість зросла до декількох тисяч.

Серед пристроїв альтернативних джерел сьогодні спостерігається підвищений попит на сонячні панелі, інвертори та різні типи акумуляторів, зокрема літій-іонні, літій-полімерні та літій-залізо-фосфатні.

Ці технології стають все більш популярними завдяки своїй ефективності та надійності.

Нещодавно Кабінет міністрів України  доручив, до кінця 2025 року, встановити сонячні панелі в об’єктах соціальної інфраструктури — школах, дитячих садочках та лікарнях

«Сьогодні ухвалюємо рішення про активізацію програми встановлення альтернативної енергетики в адмінбудівлях, лікарнях та школах. Мова насамперед про сонячні панелі на дахах, а також установках зберігання енергії. Це завдання як для міністерств, так і для всіх місцевих керівників»,

— заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль 9 серпня 2024 року під час одного із засідань.

За прогнозами експертів, до 2030 року частка сонячної енергетики в загальному балансі може досягти 15%, а Україна може стати лідером серед східноєвропейських країн у сфері сталого енергетичного розвитку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *