фото: dengi.ua
З 1 квітня 2025 року в Україні відбудеться перерахунок пенсій для тих, хто продовжує працювати на заслуженому відпочинку
Підвищення торкнеться лише тих пенсіонерів, у яких з моменту останнього перерахунку або призначення пенсії на 1 березня 2024 року пройшло 24 місяці.
За даними Міністерства соціальної політики, підвищення отримають 629 тисяч працюючих пенсіонерів
Загалом, в Україні працюють приблизно 2,8 мільйона пенсіонерів, а середня пенсія становить 6302 грн.
Перерахунок відбудеться тільки для тих, хто від моменту попереднього перерахунку або призначення пенсії отримав не менше 24 місяців страхового стажу
Якщо цей період є коротшим, перерахунок буде здійснено не раніше ніж через два роки з урахуванням лише набутого страхового стажу. Важливо, що заробітна плата для обчислення пенсії не змінюється.
Хоча перерахунок офіційно запланований на 1 квітня 2025 року, фактично збільшені виплати пенсіонери зможуть отримати лише в червні
Це пов’язано з тим, що інформація про сплату єдиного соціального внеску за І квартал 2025 року надійде до Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування після завершення терміну подачі звітів — до 10 травня.
Отже, у червні пенсіонери отримають збільшені виплати разом із доплатою за квітень та травень.
Підвищення пенсій залежатиме від заробітної плати та страхового стажу
Приблизні розрахунки виглядають так:
• Пенсія 5 000 грн — збільшення приблизно на 333 грн.
• Пенсія 6 000 грн — збільшення приблизно на 400 грн.
• Пенсія 7 000 грн — збільшення приблизно на 562 грн.
Збільшення на 500 грн і більше зможуть отримати ті пенсіонери, які мали високі зарплати та значний страховий стаж.
Варто зазначити, що з 2026 року в Україні підвищаться вимоги до страхового стажу для виходу на пенсію
Щоб отримати пенсію у 60 років, потрібно буде мати 33 роки стажу (замість нинішніх 32 років). Для виходу у 63 роки — 23 роки стажу замість 22 років.
Таким чином, пенсіонери, які продовжують працювати, отримають суттєве підвищення вже цього року. Однак, щоб скористатися цією можливістю, потрібно мати достатній страховий стаж і дочекатися надходження відповідних звітів до державного реєстру.
Джерело: Обозреватель