Папа Римський Франциск помер на 89-му році життя - Besarabia News

Папа Римський Франциск помер на 89-му році життя

фото: Х/Vatican News

21 квітня 2025 року у віці 88 років у своїй резиденції в Домі Святої Марти у Ватикані помер Папа Римський Франциск

Про смерть понтифіка повідомив кардинал Кевін Фаррелл, Камерленг Святого Римського Престолу.

«Дорогі брати і сестри, з глибоким сумом змушений повідомити про смерть нашого Святішого Отця Франциска. Сьогодні, о 7:35 ранку, Єпископ Риму Франциск повернувся до Дому Отця. Все його життя було присвячене служінню Господу та Його Церкві»,

— заявив він.

Смерть Папи настала після тривалої хвороби

У лютому він був госпіталізований із діагнозом бронхіт, який згодом ускладнився двосторонньою пневмонією та астматичними нападами. Медики періодично застосовували кисневу підтримку, оцінюючи стан понтифіка як критичний.

23 березня Франциск був виписаний із лікарні, однак лікарі наполягли на двомісячному періоді реабілітації. Уже 16 квітня повідомлялося, що Папа не братиме участі у передпасхальних богослужіннях.

У неділю, 20 квітня, Франциск провів коротку зустріч із віцепрезидентом США Джей Ді Венсом, під час якої сторони обмежилися обміном великодніми привітаннями. У Пасху понтифік уперше після хвороби з’явився перед вірянами на балконі собору Святого Петра, привітав присутніх, однак основну частину благословення зачитав його помічник.

У своєму зверненні Папа закликав до припинення війни в Україні та на Близькому Сході:

«Нехай воскреслий Христос подарує Україні, спустошеній війною, свій великодній дар миру, і надихне всі сторони продовжувати зусилля задля досягнення справедливого та тривалого миру».

Папа Франциск, у миру Хорхе Маріо Бергольйо, народився 17 грудня 1936 року в Буенос-Айресі в родині італійських емігрантів

До прийняття духовного покликання працював охоронцем нічного клубу, лаборантом, прибиральником.

У 17 років відчув поклик до священства. У 21 рік вступив до Товариства Ісуса (орден єзуїтів), вивчав гуманітарні науки в Чилі та Аргентині, здобув ступінь з філософії. Викладав літературу, філософію, теологію в католицьких навчальних закладах Буенос-Айреса.

У 1980 році став ректором семінарії святого Йосифа, а згодом — духовним наставником Кордовської архієпархії. У 2001 році був призначений кардиналом, а 13 березня 2013 року обраний 266-м Папою Римським. Він став першим понтифіком з Латинської Америки, першим єзуїтом на престолі святого Петра та першим Папою не з Європи за понад 1200 років.

Папа Франциск увійшов в історію як понтифік, що намагався реформувати Ватикан та зробити Церкву ближчою до людей.

Серед його ініціатив:

  • Реформа фінансів Ватикану та прозорість діяльності Банку Ватикану;
  • Створення мобільного додатку для молитви “Click to Pray”;
  • Установлення душових кабін на площі Святого Петра для безхатченків;
  • Спрощення процедури визнання шлюбу недійсним;
  • Різкі заяви проти дискримінації, зокрема щодо ЛГБТ-спільноти;
  • Засудження духовенства, яке відмовляється хрестити дітей, народжених поза шлюбом;
  • Перша в історії зустріч з Патріархом РПЦ Кирилом у 2016 році в Гавані.

Папа Франциск неодноразово висловлювався проти агресії Росії в Україні, називаючи війну «ганебною катастрофою для всього людства»

Хоча деякі його висловлювання викликали суперечки, загалом його позиція базувалася на закликах до миру, діалогу та захисту людського життя.

«Моє побажання на 2025 рік — щоб міжнародна спільнота доклала всіх зусиль до припинення війни, яка вже майже три роки заливає кров’ю стражденну Україну»,

— зазначив понтифік у січні цього року.

Папа Франциск залишив по собі спадщину глибокого гуманізму, відкритості та прагнення до діалогу в глобальному контексті

Він залишив слід як реформатор, який не боявся ставити під сумнів усталені канони заради милосердя, рівності та справедливості.

Похорон понтифіка відбудеться на площі Святого Петра, дату і деталі прощальної церемонії буде оголошено найближчим часом.

Джерело: РБК Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *