фото: Freepik
У 2025 році Державна податкова служба України планує провести масштабні перевірки бізнесу по всій країні
Загалом заплановано 4,7 тисячі інспекцій, причому найбільше уваги приділять підприємствам у Києві, на Одещині та у Дніпропетровській області. Особливий акцент буде зроблено на юридичних особах, хоча під перевірку потраплять і фізичні особи-підприємці (ФОПи).
Згідно з даними “Опендатабот”, щомісяця податківці перевірятимуть близько 400 компаній, а в жовтні заплановано рекордні 423 перевірки
Загалом 3,7 тисячі інспекцій буде зосереджено на юридичних особах, а також перевірятимуть фінансові установи, нерезидентів та ФОПів.
До групи особливого контролю потрапили 266 компаній, що мають проблеми з виплатами податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), військового збору та єдиного соціального внеску (ЄСВ).
Київ лідирує за кількістю перевірок – 18% від загальної кількості, а Одеська область посідає друге місце з 12%
Третя позиція у Дніпропетровщини – 10%. Це свідчить про те, що саме у цих регіонах податкова вбачає найбільші ризики ухилення від сплати податків.
Податківці приділять особливу увагу підприємствам, що працюють у наступних сферах:
- Оптова торгівля – 20,7% перевірок;
- Сільське господарство – 15,1%;
- Виробництво харчових продуктів – 6,2%.
Це може бути пов’язано зі значними обсягами фінансових операцій та можливими схемами ухилення від оподаткування у цих галузях.
На фоні запланованих перевірок варто відзначити рекордне закриття ФОПів у січні 2025 року – припинили діяльність 61 455 підприємців, тоді як зареєстровано лише 21 358 нових
Причиною цього експерти називають підвищення податкового навантаження.
За час війни ФОПи сплатили до бюджету 126 млрд грн податків, і загалом сума єдиного податку щороку зростала, окрім 2022 року. Попри загальне скорочення кількості підприємців, серед нових реєстрацій лідирують сфери роздрібної торгівлі, IT та оптової торгівлі.
Масштабні податкові перевірки у 2025 році, особливо в Києві, на Одещині та Дніпропетровщині, свідчать про посилений контроль за сплатою податків
Підприємцям варто заздалегідь підготуватися до можливих перевірок та забезпечити прозорість фінансових операцій, щоб уникнути ризиків штрафних санкцій.
Джерело: Одеське Життя