Китай закликає до стриманості після удару новою російською ракетою по Дніпру - Besarabia News

Китай закликає до стриманості після удару новою російською ракетою по Дніпру

У відповідь на запуск Росією нової балістичної ракети, яка вразила Дніпро, Міністерство закордонних справ Китаю зробило заяву, яка наголошує на важливості деескалації конфлікту та дипломатичного врегулювання війни в Україні

Під час брифінгу представник МЗС Китаю Лінь Цзянь підкреслив, що всі сторони конфлікту мають зберігати стриманість і уникати дій, які можуть загострити ситуацію.

«Усі сторони повинні зберігати спокій і стриманість, сприяти діалогу та консультаціям, щоб розрядити обстановку та створити умови для якнайшвидшого припинення вогню та політичного врегулювання кризи»,

— заявив Цзянь.

Китай офіційно підтвердив свою усталену позицію: криза в Україні має бути вирішена політичними засобами

У Пекіні наголошують на важливості уникнення ескалації, яка може мати глобальні наслідки. Хоча Китай традиційно утримується від прямої критики Росії, його дипломатична риторика зосереджується на необхідності досягнення миру.

21 листопада Росія здійснила запуск нової балістичної ракети, яку президент Володимир Путін назвав «Орєшнік»

Удару було завдано по Дніпру, і, за словами Путіна, ракета була в без’ядерному гіперзвуковому оснащенні.

У Пентагоні зазначили, що Росія попередила США про запуск за 30 хвилин до старту, що відповідає протоколам ядерної безпеки, хоча удар був здійснений без використання ядерної боєголовки.

Риторика Китаю свідчить про бажання балансувати між нейтральністю та стратегічним партнерством із Росією

З одного боку, Китай закликає до миру, що резонує з міжнародною спільнотою. З іншого боку, він уникає засудження Москви, що дозволяє зберегти стратегічний альянс із Росією.

Заяви Китаю підкреслюють складність міжнародної дипломатії навколо війни в Україні

Заклики до стриманості є важливими, але їхня ефективність залежить від дій Росії, України та міжнародної спільноти. На тлі ескалації, яка супроводжується випробуванням нових видів озброєння, глобальні гравці, зокрема Китай, відіграватимуть ключову роль у пошуку шляхів до миру.

Джерело: Слово і Діло

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *