фото:
Політична ситуація навколо війни в Україні все більше наближається до критичного моменту
Кремль продовжує піднімати ставки, вводячи нові загрози і маніпулюючи інформацією, одночасно готуючи ґрунт для можливих переговорів з Заходом та Україною. Як зазначає політичний аналітик Ігор Рейтерович, реальні переговори можуть розпочатися лише після вступу Дональда Трампа на пост президента США, однак умови для цього не є сприятливими для Росії.
За словами Рейтеровича, Росія активно підвищує ставки, прагнучи змусити Україну і Захід погодитися на умови Кремля
Одним із елементів цієї стратегії стали загрози застосування тактичного ядерного озброєння або проведення ядерних випробувань на своїй території. Вже зараз Кремль використовує баллистичну ракету “Орешник”, яка була випущена в листопаді 2024 року, хоча на практиці цей удар не призвів до значного ефекту. Система “Орешник” залишалася однією з головних загроз, однак її кількість обмежена, і на даний момент у Росії є всього 2-3 таких ракети. Проте Кремль намагається утримувати публічний імідж готовності до більш жорстких дій.
Незважаючи на те, що Росія офіційно продовжує відкидати будь-які пропозиції щодо мирного врегулювання від України, Москва намагається укласти угоду не з Києвом, а з США
За словами Рейтеровича, Кремль, скоріше за все, хоче вести переговори з Америкою щодо поділу сфер впливу і забезпечення гарантій, таких як недопущення вступу України до НАТО. Росія розглядає мирне врегулювання не як діалог з Україною, а як угоду між великими державами, де Україна виступає лише як об’єкт, а не суб’єкт переговорів.
Ігор Рейтерович вважає, що реальні переговори можуть розпочатися після того, як Дональд Трамп вступить на посаду президента США і його адміністрація запропонує новий мирний план
Однак поки що така ініціатива не набрала обертів. Кремль продовжує активно заповнювати інформаційний простір, створюючи власні наративи і підготовляючи майбутні переговори, де йому належить представляти свої умови як “уступки”, що, ймовірно, буде використовуватися як політичний маневр.
Як зазначив політичний експерт, для Путіна проблема полягає в обмеженому часі: йому потрібно досягти певних результатів до того, як ресурси Росії вичерпаються
Відповідно до цього, Кремль намагається тиснути на Заході та Україну, підвищуючи ставки і застосовуючи різноманітні загрози. Однак політична та економічна ситуація в Росії все більше свідчить про те, що Кремль може не витримати тривалого протистояння, якщо не отримає вигідних результатів у короткі терміни.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров вже заявив, що для початку мирних переговорів необхідно, щоб Україна відмовилася від свого права на суверенітет і територіальну цілісність
Така позиція Кремля, як вважають аналітики ISW, є спробою нав’язати Україні нереалістичні вимоги, які суперечать міжнародному праву. У цьому контексті Росія, ймовірно, намагається завадити будь-яким реальним переговорам, підставляючи умови, які неможливо прийняти.
Джерело: 24Канал