Відновлення та модернізація українського енергосектору: перспективи співпраці з французьким бізнесом - Besarabia News

Відновлення та модернізація українського енергосектору: перспективи співпраці з французьким бізнесом

фото: Міністерство енергетики України

Україна активно відновлює та модернізує свій енергосектор, що зазнав значних руйнувань через війну. Одним з ключових партнерів у цьому процесі є Франція. Нещодавня зустріч заступника міністра енергетики України Романа Андарака з представниками французьких енергетичних компаній стала ще одним кроком на шляху поглиблення співпраці між країнами, повідомляється на офіційному сайті Міністерства енергетики України.

На зустрічі були присутні представники провідних французьких компаній, таких як Schneider Electric, Réseau de Transport d’Électricité (RTE), Groupe Ragni, NovaKamp, Ginger SOFRECO, Destinus, Engie, та Egis.

Ці компанії мають значний досвід в енергетичному секторі, зокрема в розвитку інноваційних рішень, необхідних для стабільності та безпеки енергетичних систем.

«У нас уже є успішні проєкти співпраці з французьким бізнесом в енергетичному секторі, зокрема щодо реконструкції водо- і теплопостачання в Харкові, розвитку розумних мереж з GE Vernova. Загалом наразі є 14 спільних проєктів вартістю близько 188 мільйонів євро. І ми маємо величезні перспективи для поглиблення співробітництва, щоб реалізовувати спільні проєкти по всій території України»

– зазначив Роман Андарак.

Зустріч була зосереджена на кількох важливих напрямках:

  • Модернізація енергетичної системи України. Це особливо важливо в контексті складної ситуації в країні, яка вимагає адаптації до нових викликів, таких як можливі атаки на енергетичну інфраструктуру та зміни клімату.
  • Постачання обладнання для ремонтів та розподіленої генерації, що є важливим елементом для децентралізації та підвищення енергонезалежності України.
  • Розвиток “розумних” мереж. Ефективніше використовування ресурсів, мінімізування втрат та забезпечення більш гнучкого управління енергетичними потоками.
  • Зелені технології та відновлювані джерела енергії (ВДЕ).
  • Фізичний захист енергетичних об’єктів. Важливим аспектом залишається посилення захисту енергетичних об’єктів від фізичних загроз, включаючи атаки на критичну інфраструктуру.
  • Навчання для персоналу. Підготовка та підвищення кваліфікації українських енергетичних фахівців, що є ключовим для успішного впровадження нових технологій та підходів в енергетичній галузі.

Франція має унікальні технології та експертизу, що можуть значно прискорити процес відновлення української енергосистеми та її перехід на більш екологічно чисті й стійкі моделі енергетики

Такі зустрічі підкреслюють прагнення України до глибокої інтеграції в європейський енергетичний ринок, що також сприятиме збільшенню інвестицій та залученню новітніх технологій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *