Міжнародна реакція на результати переговорів між Україною та США та позиція Росії - Besarabia News

Міжнародна реакція на результати переговорів між Україною та США та позиція Росії

фото: Офіс Президента

Переговори між представниками України та Сполучених Штатів Америки, що відбулися 11 березня в місті Джидда, Саудівська Аравія, стали значущою подією в міжнародній політиці

Основними досягненнями зустрічі стали розблокування військової допомоги для Києва та домовленість щодо 30-денного перемир’я на фронті. Ці угоди викликали широкий резонанс на міжнародній арені, а їхнє сприйняття суттєво різниться між країнами Заходу та Російською Федерацією.

Президент України Володимир Зеленський охарактеризував перемовини як “конструктивні” та наголосив, що їхні результати є “позитивними”

Він підкреслив, що тепер Російська Федерація має продемонструвати свою готовність до мирного врегулювання конфлікту.

Президент США Дональд Трамп також висловив задоволення досягнутими домовленостями, назвавши потенційне припинення вогню “важливим досягненням”. Водночас він застеріг, що у разі відмови Росії від перемир’я бойові дії триватимуть, що призведе до нових людських втрат.

Західні країни загалом позитивно сприйняли результати переговорів у Джидді:

  • Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер назвав домовленості “значним проривом” і наголосив, що подальші дії залежать від позиції Москви.
  • Президент Франції Еммануель Макрон підкреслив, що “ініціатива тепер перебуває на боці Росії”.
  • Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок охарактеризувала зустріч як “поворотний момент” у процесі досягнення миру.
  • Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн схвалила рішення США про відновлення військової підтримки України.
  • Голова європейської дипломатії Кая Каллас зазначила, що Європейський Союз готовий всіляко сприяти досягненню справедливого миру.

Крім того, американський сенатор Ліндсі Грем заявив, що у разі відмови Росії від запропонованого перемир’я необхідно посилити економічний тиск на Кремль через додаткові санкції.

Офіційна реакція Російської Федерації на результати переговорів у Джидді була стриманою:

  • Речник Кремля Дмитро Пєсков повідомив, що Москва “уважно аналізує” підсумки зустрічі та очікує додаткових роз’яснень з боку Вашингтона.
  • Речниця МЗС РФ Марія Захарова наголосила, що позиція Росії визначається внутрішніми національними інтересами, а не зовнішніми факторами.
  • Віцеспікер Ради Федерації Костянтин Косачьов заявив, що Росія прийматиме лише ті домовленості, які відповідатимуть її власним умовам.
  • Голова парламенту анексованого Криму Володимир Константінов наголосив, що мир можливий лише за умови отримання Росією “гарантій безпеки”.

Окрім офіційних заяв, низка російських політиків і військових експертів різко розкритикували можливість перемир’я:

  • Депутат Держдуми Віктор Соболєв зазначив, що 30-денна пауза у бойових діях може сприяти зміцненню Збройних Сил України.
  • Російські військові кореспонденти та пропагандистські медіа висловили думку, що припинення вогню вигідне лише Києву, оскільки дозволить накопичити ресурси та зброю.

Переговори між Україною та США в Джидді стали значущим кроком у напрямку можливого мирного врегулювання конфлікту

Західні країни висловили підтримку Україні та закликали Росію погодитися на запропоновані умови припинення бойових дій. Водночас позиція Кремля залишається невизначеною, а російські політики та військові експерти висловлюють скептицизм щодо доцільності перемир’я.

Подальший розвиток подій залежатиме від дипломатичних зусиль та ситуації на полі бою.

Джерело: ВВС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *