США переглядають підхід до міжнародної допомоги: лише ефективні програми залишаться в дії - Besarabia News

США переглядають підхід до міжнародної допомоги: лише ефективні програми залишаться в дії

фото: Drew Angerer/Getty Images

США змінюють підхід до міжнародної допомоги, концентруючись лише на тих програмах, які мають реальну користь. Таку заяву зробив держсекретар США Марко Рубіо під час пресконференції з президентом Коста-Рики в Сан-Хосе

Важливим етапом цього процесу стало рішення про тимчасове припинення програм міжнародної підтримки та згортання роботи Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Держсекретар США наголосив, що повне скасування іноземної допомоги не планується

Однак її формат зазнає суттєвих змін:

  • Перевірка виплат – США мають намір оцінити ефективність фінансованих програм, щоб уникнути необґрунтованих витрат.
  • Припинення недоцільних програм – допомога буде спрямовуватися лише на ті ініціативи, які відповідають стратегічним цілям Вашингтона.
  • Пріоритет життєво важливих проєктів – підтримка збережеться для програм, що рятують життя, зокрема постачання їжі та ліків у кризові регіони.

За словами Марко Рубіо,

«ми не припинятимемо іноземної допомоги. Ми матимемо іноземну допомогу, яка має сенс».

Одним із найбільш резонансних рішень стало фактичне зупинення діяльності агентства USAID, яке координувало більшість американських міжнародних програм підтримки

3 лютого центральний офіс організації не відкрився, а його працівникам було рекомендовано не виходити на роботу. Водночас держсекретар США повідомив, що тимчасово виконуватиме обов’язки адміністратора USAID.

Рішення про перегляд міжнародної допомоги було ухвалене після указу президента США Дональда Трампа від 20 січня

Документ передбачав 90-денне припинення фінансування всіх програм зовнішньої допомоги для проведення перевірок їхньої відповідності політичним цілям адміністрації.

24 січня Марко Рубіо наказав зупинити реалізацію програм іноземної допомоги, за винятком екстреної продовольчої підтримки. Вона, зокрема, може бути спрямована на сектор Гази та Судан.

Такий підхід може призвести до значних змін у міжнародних відносинах США з країнами-отримувачами допомоги

З одного боку, Вашингтон прагне оптимізувати витрати та підвищити ефективність своїх програм. З іншого – скорочення фінансування може позначитися на країнах, які залежать від американської підтримки, зокрема в сфері розвитку, гуманітарної допомоги та охорони здоров’я.

Ситуація залишається динамічною, і найближчі місяці покажуть, як США реалізовуватимуть нову стратегію міжнародної допомоги.

Джерело: Укрінформ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *