фото: Shannon Stapleton/Reuters
Обраний президент США Дональд Трамп переглянув свою передвиборчу обіцянку завершити війну в Україні “за 24 години” після вступу на посаду
Тепер, за його словами, більш реалістичним терміном є шість місяців. Ця зміна підходу була сприйнята європейськими партнерами як сигнал того, що нова адміністрація США не планує негайно припиняти підтримку Києва.
Одним із ключових заяв Трампа стало те, що для завершення війни потрібен ретельний і поступовий підхід
Його спеціальний представник з питань війни в Україні Кіт Келлог зазначив, що мета полягає в досягненні миру впродовж 100 днів. У своєму інтерв’ю Fox News Келлог підкреслив, що це має бути “міцне і стале” рішення.
Європейські партнери США активно закликають нову адміністрацію зберегти військову та фінансову підтримку Києва, аби забезпечити Україні сильну позицію в переговорах із Москвою
Французькі посадовці наголосили, що зупинити просування Росії на сході України є ключовим для початку мирних переговорів. Італійський прем’єр Джорджія Мелоні, яка нещодавно зустрічалася з Трампом, підтвердила, що США не залишать Україну без підтримки.
“Я не бачу перспективи, що США відмовляться від України. Трамп, на мій погляд, поєднує дипломатію із стримуванням, і це може сприяти просуванню до миру”,
– зазначила Мелоні.
Одним із ключових питань у переговорах є гарантії безпеки для України
Президент Володимир Зеленський наголошує на важливості чіткого плану інтеграції України до НАТО. Проте як Трамп, так і нинішній президент США Джо Байден, виявляють обережність у цьому питанні, побоюючись загострення відносин із Москвою.
Натомість Франція розглядає можливість розміщення європейських військ в Україні для запобігання майбутнім агресіям Росії, хоча ця ідея поки не має одностайної підтримки в ЄС.
Російський президент Володимир Путін, за даними джерел, готовий до діалогу з адміністрацією Трампа, проте його ключовою умовою залишається відмова України від вступу до НАТО
Кремль також наполягає на перегляді безпекових домовленостей у Європі, прагнучи змінити правила міжнародного порядку на свою користь.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте наголосив, що для уникнення довгострокової загрози безпеці не лише Європи, але й США, необхідно забезпечити перемогу України
Поразка Києва може надихнути таких авторитарних лідерів, як Кім Чен Ин у Північній Кореї, Сі Цзіньпін у Китаї та союзників Росії в Ірані, на нові агресивні дії.
Дональд Трамп стикається з надзвичайно складним завданням – балансувати між обіцянками завершити війну та підтримкою України
Його адміністрація прагне уникнути помилок, які сталися під час виведення військ із Афганістану, водночас зберігаючи міжнародну репутацію США як потужного партнера у забезпеченні миру.
Війна в Україні залишається центральною темою світової політики, і кожне рішення Вашингтона впливає на майбутнє не лише Європи, але й глобальної безпеки.
Джерело: Financial Times